Технологія вертикального озеленення ще тільки набирає обертів в Україні. Поки вітчизняні архітектори та ландшафтні дизайнери активно переймають зарубіжний досвід, їх іноземні колеги вже отримують нагороди за успішні реалізації колись екстремальних ідей. Так, в цьому році Міжнародний комітет з висотних будівель оголосив фіналістів конкурсу на «кращий хмарочос року». Премія вручається за комплексний внесок в сталий розвиток висотного будівництва і апробацію нових ідей і технологій.

Одним з переможців стала вежа One Central Park (Сідней), архітектор Жан Нувель. Фасад споруди довгою 166 метрів являє собою справжній вертикальний сад Семіраміди. Житловий комплекс потопає в зелені. Все бетонно-скляні конструкції приховані буйним цвітінням живого килима. При цьому більше 50% фасаду покриті чагарником. При будівництві використовувалася технологія вирощування рослин в безпідставною штучному середовищі (гідропоніка), яка дозволила висадити рослини на різних рівнях по всьому периметру будівлі.

Bosco_Verticale_from_UniCredit_Tower,_Milan_(17591709258)В нашій країні такий вид будівель можліво зустріти лише в великих містах, тай те частіше в приватних будівлях, проте архітектурне проектвання будівель та споруд в Україні постійно розвивається. Мабудь, в найближчому майбутньому ми теж почнемо використовувати такий підхід для збереження єкології та зближення з природою.

Розміщення на фасадах керовані дзеркала (геліостати) забезпечують рослинам необхідну кількість сонячного світла і тепла. Реалізувати проект найвищого зеленого фасаду в світі Жану Нувель допоміг легендарний французький ландшафтний дизайнер Патрік Блан, який і є батьком-засновником технології вертикального озеленення. За останні 30 років цей учений розробляв і впроваджував свою екостійкого технологію. За цей час фітостени довели не тільки свою довговічність. На сьогодні відомо, що подібна система озеленення є важливим компонентом в процесі тригенерації енергії. Зараз Бланк визнаний віртуоз озеленення.

При зведенні найвищого вертикального саду в Сіднеї було використано понад 350 видів рослин, деякі з них були доставлені прямо з сусіднього парку, який оточує комплекс. Загальна площа озеленення склала 6400 квадратних метрів. Тепер жителі висотки можуть відчувати себе зовсім інакше, оскільки проживають в самому екологічному хмарочосі світу. Патрік Блан, який реалізував сотні проектів по всьому світу вперше працював у Сіднеї. На його думку, цей фасад став абсолютним нововведенням в архітектурі Сіднея. Автор сподівається, що проект Central Park стане відправною точкою розвитку вертикального озеленення в місті.

GD Star Rating
loading...
Поиск
посетители